Чим психолог відрізняється від подруги? За що йому платити гроші, якщо можна безкоштовно розповісти про свої проблеми друзям? Багатьох цікавить це питання.

Насправді різниця неймовірна і ось у чому:

⚡ Друг іноді може бути нетактовним: спробувати «поржати», щоб підбадьорити. Або може випадково образити вас, посміявшись чи пожартувавши не там де треба. Психолог чутливий та тактовний – відчуває ваш біль.

⚡ Поради. Психолог ніколи не дає порад. Ви самі обираєте те, що підходить саме ВАМ. Тільки ви вирішуєте, що робити в будь-якій ситуації. Психолог не нав’язує своїх рішень із серії: «ти маєш/повинна заради ваших відносин потерпіти» або «Розлучайся з ним. Ти у своєму розумі?», а також «У вас діти. А ти про себе тільки й думаєш!

⚡ Психолог уважно вислуховує вас. Друг, дуже переймаючись, може не впоратись зі своїми почуттями від почутого та перебити на півслові або почати розповідати про свій аналогічний досвід. Залишивши ваш біль, те, що важливо для вас недомовленим. Або проігнорувавши ваші почуття різко зверне увагу на годинник: «Я тебе послухав, тепер моя черга. Цілих 10 хвилин вже базікаєш без упину». 

Час на зустрічі з вашим психологом, для вас і «про вас».

⚡ Психолог помічає вашу проблему. Не знецінює. Він не скаже: «Чо ти ниєш? Ось у мене проблеми, то проблеми. А ти — з жиру бісишся». У терапії вас приймають, без подібних заяв: «Жінка не має кричати та істерити. Ти ж дівчина, не можна матюкатися». або «Мужики не розпускають соплі, зберись, ганчірка».

⚡ Все, що відбувається в кабінеті психолога конфіденційно. Тобто там на віки і залишиться. Це безпечно. Ніхто не розповість про вашу проблему своїм друзям, друзям їх друзів тощо. Не буде зіпсованого телефону та косих поглядів, оскільки основою терапії є конфіденційність.

⚡ Докори? Це не про психолога. Він не пригадає вам, ображаючись слова, які ви нещодавно говорили. На те він і психолог, щоб вміти переносити ваш опір, знецінення та проекції на нього. 

Помічає неусвідомлені вигоди та підсвічує вам їх. Він навчений працювати з психікою, може вказати вам прямо на те, місце, де ви не праві. Детально аналізує та розяснює що ви робите такого, отримуючи цей результат. Йому не буде незручно – він отримує за це кошти.

Звичайно, якщо у вас є чудовий друг, який підтримає, вислухає, буде поруч у скрутну хвилину, не розбалакає і не зрадить – це найбільший подарунок. І дуже цінно.

Якщо ні, пам’ятаєте, завжди є психолог. Для вас і заради вас.

Залишається вибір — платити та йти за змінами до психолога чи виговоритися другові. Найчастіше і там, і там потрібно платити. Але в першому випадку – грошима, а в другому – як вийде.

Підписуйтесь на мене у фейсбуці.