Всі ми знаємо які прекрасні відносини, що збудовані на дружбі, любові, підтримці, взаєморозумінні, довірі.

Для мене сім’я – це гавань, де я відпочиваю, розслабляюсь, наповнююсь енергією.

Будинок – затишне місце, де є кохання.

Чи помічали ви, як добре будують кар’єру ті, хто має вдома тил?

Насправді кожна людина здатна побудувати міцну сім’ю, але не всі знають як це робити.

Існує думка, що ми з пелюшок повинні знати та вміти будувати щасливі стосунки.

Чи це дійсно так? І де взяти такі знання, як не з дому.

Ми навчаємось через досвід, який був у нашій батьківській родині. Вбираємо його як губка. Цей досвід стає частиною та суттю нас. Нашою іншою шкірою.

 

Якщо замислитись – стає моторошно. Адже мало хто може сказати, що виріс у справді щасливій та повній коханні сім’ї. Помічаєте, як нас, дорослих, заміжніх та одружених, досі переслідує досвід батьків? Впізнаєте їх у своїй автоматичній поведінці?

Це лякає. Начебто ми постійно не можемо залишити їх шаблони, ніби не можемо перестати копіювати трафарети мами та тата. Безпорадно опускаються руки.

Якщо ви можете помічати це і розуміти – є шанс вирішувати, що із цим робити. Будувати за шаблоном старших поколінь або вибирати ту модель своєї сім’ї, яку бажаєте особисто ви.

Ви можете ставати дбайливішим до себе та партнера:

1. Хвалити. Помічати та цінувати дії партнера. Не знецінювати та припинити приймати те, що робить інший, як належне. Щоразу помічати, дякувати.

2. Говорити про свої почуття. Не маскувати та ігнорувати конфлікти, закопуючи їх під килим, а проговорювати, ставати ближче, знайомитись.

3. Зупиняти себе, коли відчуваєте, що стандартна, шаблонна, образлива фраза ось-ось вилетить. Робити паузи та перепочинок коли ви на піку емоцій.

4. Пізнавати іншого. Запитувати, що він любить, що хоче саме зараз. Смаки можуть змінюватись із роками.

Коли я замислююся про це, я тішуся, що багатьом зараз вдається поступово змінювати шаблони, діяти інакше, йти за своїми бажаннями та відчуттями.

Таких людей дуже багато в моєму оточенні.

Це чудово, що ми готові змінюватися заради своєї сім’ї. Робити себе кращими, помітити іншу людину поряд, бути дбайливішим до коханого.

Мені радісно від того, що зараз є величезна кількість книг, навчальних груп, психологів та програм, які допомагають нам звернути увагу на своє життя і зробити ще щасливішим себе та свою сім’ю.

Підписуйтесь на мене у фейсбуці.